Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Bardziej opłaca się kupić mieszkanie niż wynajmować Odtwórz: Bardziej opłaca się kupić mieszkanie niż wynajmować
Źródło: TVN24 BiS

Bardziej opłaca się kupić mieszkanie niż wynajmować

18.10 | - Mamy do czynienia z niewielkim wzrostem: w ostatnim roku ceny nieruchomości podskoczyły o 1 proc. - mówi Bartosz Turek z Lion's Banku. Obecnie za m2 mieszkania w Warszawie należy zapłacić ok. 7000-7500 zł. Jego zdaniem, "taniej raczej nie będzie". - Deweloperzy budują i sprzedają najwięcej w historii, kredyt jest rekordowo tani. Najem jest ok. 30-40 proc. droższy niż zakup, to znaczy, że bardziej opłaca się kupić mieszkanie na kredyt, bo czynsz powinien pokryć koszty kredytu z nawiązką - tłumaczy Turek. Ale trzeba pamiętać, że stopy procentowe wzrosną, a wraz z nimi raty kredytu.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.