3...2...1...

Autonomiczne taksówki wkrótce mogą wyjechać na drogi Odtwórz: Autonomiczne taksówki wkrótce mogą wyjechać na drogi
Źródło: TVN24 BiS

Autonomiczne taksówki wkrótce mogą wyjechać na drogi

9.11 | Autonomiczne taksówki mogą wkrótce pojawić się na ulicach. Francuska firma NAVIA w pierwszej połowie przyszłego roku zamierza ruszyć z masową produkcja oraz sprzedażą takich aut. Pojazdy nie uwzględniają miejsca na ewentualnego kierowcę. Są napędzane elektrycznie, będą się poruszać po miastach z prędkością do 50 km/h. Prezes firmy NAVIA, nazywa auto pierwszą taksówką - robotem. Materiał programu "24 Godziny"

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: TVN24 BiS

Pająki opanowały greckie miasto Etoliko

22.09 | To miasteczko jest jakby żywcem wyjęte z horroru. W Etoliko na zachodzie Grecji rządzą pająki. Ich gęste sieci pokryły drzewa, krzewy tworząc nieco przerażający, halloweenowy klimat.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Czy Polskę stać na euro? Oto plusy i minusy wspólnej waluty

28.01 | Czy stać nas na euro? Zdaniem prezydenta Andrzej Dudy, powinniśmy przyjąć wspólną walutę dopiero wtedy, kiedy zarobki przeciętnego Polaka mniej więcej zbliżą się do średniej unijnej. Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński ocenia, że może to nastąpić za minimum 20 lat. Tymczasem ekonomiści wymieniają plusy i minusy wejścia do eurogrupy

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2018

Źródło: TVN24 BiS

"Nie chcemy wspierać inwestorów, którzy taktują Polskę jako montownię"

5.09 | Nie chcemy wspierać inwestorów, którzy taktują Polskę jako montownię, będziemy wspierać tych, co będą wnosić coś do polskiej gospodarki - powiedział w TVN24 BiS Tadeusz Kościński, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. Jak dodał chodzi o to, żeby inwestorzy działali w dziedzinie wysokiej technologii, współpracowali z uczelniami, tworzyli wysokiej jakości miejsca pracy oraz lokalne łańcuchy dostaw.