Likwidacja OFE

Archeologiczny przełom. Odkryto blisko 60 tysięcy nieznanych budowli Majów Odtwórz: Archeologiczny przełom. Odkryto blisko 60 tysięcy nieznanych budowli Majów
Źródło: TVN24 BiS

Archeologiczny przełom. Odkryto blisko 60 tysięcy nieznanych budowli Majów

05.02 | Nowoczesne metody badań przy użyciu technologii laserowych pozwoliły naukowcom w Gwatemali stwierdzić, że pozostałości miast Majów w rejonie Tikal to jedynie coś w rodzaju wierzchołka góry lodowej. Dużo więcej jest zasypane i zarośnięte dżunglą. Ale dzięki technologii nie trzeba było kopać, by dokonać zaskakujących ustaleń. Istniała tam metropolia, w której mogło mieszkać kilka milionów ludzi, a poziom rozwoju tej cywilizacji przewyższał to co istniało w starożytnej Grecji czy Rzymie. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.