Światowe Forum Ekonomiczne w Davos 2020

Amerykanin nie zagłosuje na prezydenta. Jak działa system wyborczy w USA? Odtwórz: Amerykanin nie zagłosuje na prezydenta. Jak działa system wyborczy w USA?

Amerykanin nie zagłosuje na prezydenta. Jak działa system wyborczy w USA?

10.10 | 8 listopada Amerykanie ruszają do głosowania w wyborach prezydenckich. Tyle, że – o czym warto pamiętać – prezydenta nie wybierają tam bezpośrednio. Głowę państwa wyłonią bowiem formalnie dopiero elektorzy – i to na nich właśnie oddają swoje głosy mieszkańcy USA. Jak działa ten system i jak w związku z nim wyglądają obecne szanse Hillary Clinton i Donalda Trumpa? O tym w programie 24 godziny opowiadał Michał Sznajder.

Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

Źródło: UOKiK

Frankowicze. Stanowisko UOKiK w sprawie wyroku TSUE

23.12 | - Nie może być zgody na to, że za swoje działania sprzeczne z prawem banki obciążają konsumentów. Jest to niezgodne z postanowieniami dyrektywy dotyczącej nieuczciwych warunków umownych - podkreślił prezes UOKiK Marek Niechciał.

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Źródło: tvn24bis

Cała rozmowa z Wandą Buk

05.09| Premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali w poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. - W momencie, kiedy wszyscy na całym świecie zaczęli sobie uświadamiać, że sieć telekomunikacyjna to już nie tylko filar rozwoju gospodarki, ale też stanowi o naszym bezpieczeństwie, tak samo jak dostęp do sieci energetycznej, tak wszyscy zaczęli się zastanawiać, jak ją zabezpieczyć. Jednym z wyrazów tych rozważań i tego zainteresowania w tym obszarze jest właśnie podpisana w poniedziałek deklaracja - mówiła wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

Prezentacja programowa TVN Discovery Polska - Jesień 2019

Źródło: Discovery

Discovery - zwiastun

Discovery od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy.