Europejski Kongres Gospodarczy 2019

Anna Kordecka o rozszerzeniu systemu AmberGO na A1 Odtwórz: Anna Kordecka o rozszerzeniu systemu AmberGO na A1
Źródło: tvn24

Anna Kordecka o rozszerzeniu systemu AmberGO na A1

12.06 | Najpóźniej 1 lipca ma ruszyć rozszerzona wersja systemu poboru opłat na autostradzie A1 między Rusocinem a Nową Wsią. Kierowcy będą mogli pokonać trasę bez biletów i bez dokonywania płatności metodą tradycyjną na bramkach wyjazdowych. - System AmberGO w pełnej funkcjonalności będzie działał na wszystkich bramkach i wszystkich placach poboru opłat zlokalizowanych na autostradzie A1 - powiedziała w rozmowie z TVN24 Anna Kordecka ze spółki Gdańsk Transport Company, która jest koncesjonariuszem płatnego odcinka A1.

Likwidacja OFE

Źródło: TVN24 BiS

Jak będzie wyglądała likwidacja OFE?

28.05 | OFE zostaną zlikwidowane, a wszystkie oszczędności tam zgromadzone zostaną automatycznie przekazane do IKE. Będzie się to wiązać z 15-procentową opłatą przekształceniową. Opłaty nie będzie, jeśli członek OFE zdecyduje, by oszczędności trafiły do ZUS. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Paweł Blajer.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Ceny prądu w 2019 roku

Wzrost cen prądu dla przedsiębiorców

31.05| - Miało być taniej, miały być rekompensaty. Mieliśmy nie odczuć skutków błędnej polityki PiS-u, jeżeli chodzi o ceny energii. Zakończyły się wybory, jest tydzień po wyborach i nagle okazuje się, że wszyscy będziemy płacić więcej – powiedział natomiast Marcin Kierwiński z PO.