Likwidacja OFE

Adwokat o zmianach w ochronie turystów Odtwórz: Adwokat o zmianach w ochronie turystów
Źródło: tvn24

Adwokat o zmianach w ochronie turystów

01.07 | - Jeżeli na miejscu, gdzie mamy pojechać pojawią się nieprzewidziane okoliczności, niebezpieczne dla naszego zdrowia, czy życia, to klient może odstąpić od umowy aż do czasu wyjazdu, bez poniesienia kosztów - wskazała Paulina Żuraw, adwokat. Jak dodała, jeżeli zainteresowany wyjazdem poniósł już koszty, "biuro podróży powinno mu je zwrócić w 100 procentach, ale traci prawo do odszkodowania, czy też do zadośćuczynienia". Odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia mogą także te osoby, które zawarły umowę przez internet, poza lokalem biura.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.