Podwyżki cen prądu w 2019 roku

4 miliardy złotych na rekompensaty za prąd Odtwórz: 4 miliardy złotych na rekompensaty za prąd
Źródło: Fakty po południu/Autor: Mateusz Kudła

4 miliardy złotych na rekompensaty za prąd

Ceny prądu zelektryzują domowe budżety i firmowe wydatki. Na podwyżkę reaguje minister energii i obiecuje rekompensaty dla gospodarstw domowych i małych i średnich przedsiębiorstw. Pójdzie na ten cel około 4 miliardów złotych. To wydatek tylko na przyszły rok. Tymczasem prezydent podkreśla, że Polska posiada zasobów węgla na 200 lat i dodaje, że polska gospodarka na węglu dalej będzie się opierała.

Z rynków

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: Reuters

Hipnotyzujący widok. Fluorescencyjne meduzy w Paryżu

Paryskie akwarium jest nowym domem dla 45 gatunków fluorescencyjnych meduz. Hipnotyzujące parzydełkowce mają zobrazować odwiedzającym, jaki wpływ na życie w oceanach ma globalne ocieplenie. W przeciwieństwie do większości gatunków znajdujących się w akwarium, meduzom odpowiada rosnąca temperatura w morzach i oceanach.

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.