Likwidacja OFE

300 złotych dla dzieci, ale pieniądze same nie przyjdą. Wszystko, co musisz wiedzieć Odtwórz: 300 złotych dla dzieci, ale pieniądze same nie przyjdą. Wszystko, co musisz wiedzieć
Źródło: TVN24 BiS

300 złotych dla dzieci, ale pieniądze same nie przyjdą. Wszystko, co musisz wiedzieć

04.06 | Już w tym roku ma ruszyć program "Dobry start", który zakłada wypłatę 300 złotych na dziecko z przeznaczeniem na wyprawkę szkolną. Świadczenie przysługuje od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ukończenia 20 lat, jeśli kończy się je przed rozpoczęciem roku szkolnego. By otrzymać pieniądze należy złożyć wniosek do urzędu gminy lub miasta w miejscu zamieszkania. O szczegółach w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS mówił Robert Stanilewicz.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.