Likwidacja OFE

23.02.2017 | Przełomowe odkrycie NASA. "Zaskakująco podobne do Ziemi" Odtwórz: 23.02.2017 | Przełomowe odkrycie NASA. "Zaskakująco podobne do Ziemi"
Źródło: Fakty TVN/Autor: Martyna Stachowicz

23.02.2017 | Przełomowe odkrycie NASA. "Zaskakująco podobne do Ziemi"

Mają one rozmiary podobne do Ziemi i mogą panować tam ziemskie temperatury - oraz istnieć woda w stanie ciekłym. Mowa o kilku planetach, krążących w układzie nazwanym TRAPPIST-1, odległym od Błękitnej Planety o "zaledwie" 40 lat świetlnych. O odkryciu poinformowała w środę na konferencji prasowej NASA i Europejskie Obserwatorium Południowe ESO. - To niesamowity system planetarny; nie tylko dlatego, że odkryliśmy w nim tak wiele planet, ale dlatego, że są one tak zaskakująco podobne do Ziemi - podkreśla kierujący grupą badawczą Michaël Gillon z University of Liège (Belgia). Więcej na ten temat powie w swoim materiale Anna Czerwińska w "Faktach" TVN o 19:00.

Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Źródło: tvn24

Prezydent Duda o rozmowach gospodarczych w Davos

23.01 | - Z prezydentem Brazylii będziemy rozmawiali o współpracy gospodarczej, to wielka gospodarka Ameryki Południowej. To dzisiaj nasz największy partner handlowy w Ameryce Południowej, ale zarazem (...) potencjalne możliwości są znacznie większe - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał już z przedstawicielami firm Procter & Gamble oraz Sokon Motor.

Podwyżki cen prądu w 2019 roku

Źródło: tvn24bis.pl

Ceny prądu. Bartłomiej Derski o opłatach za dystrybucję

Ustaloną ceną objęte zostaną wszystkie rodzaje umów ws. dostaw energii elektrycznej - przewiduje projekt nowelizacji ustawy ws. cen prądu, który w poniedziałek opublikowano na e-stronach Sejmu. Ponadto nowymi przepisami ma być objęta tylko energia elektryczna, a nie stawki sieciowe. - Za dystrybucję ministerstwo mocno obniżyło jeden składnik - opłatę przejściową - wyjaśniał Bartłomiej Derski.

12 listopada wolny od pracy

Radosław Knap o 12 listopada

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. - To obraca się przeciwko intencjom ustawodawcy, nie można zaplanować tego dnia świątecznego zarówno dla klientów, jak i pracowników - powiedział dyrektor generalny Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.