• rozwiń

Boeing jak myśliwiec. "Taki start normalnie nie jest osiągalny"

Boeing jak myśliwiec. "Taki start normalnie nie jest osiągalny" Odtwórz: Boeing jak myśliwiec. "Taki start normalnie nie jest osiągalny"
Foto: "Taki performence nie jest osiągalny dla samolotu rejsowego - zatankowanego z pasażerami na pokładzie" | Video: Boeing jak myśliwiec. "Taki start normalnie nie jest osiągalny"

Samolot pasażerski prawie jak myśliwiec, czyli Boeing 787 Dreamliner i akrobacje przed zbliżającym się wielkimi krokami AirShow w Paryżu. Za sterami Dreamliera zasiedli eksperci od dynamicznego pilotażu. Jak ocenił pilot Oskar Maliszewski, taki "performance nie jest osiągalny dla samolotu rejsowego - zatankowanego i z pasażerami na pokładzie". Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" TVN24 Biznes i Świat.

- Tak bardzo pionowy start jest możliwy w sytuacji, kiedy samolot jest lekki, był zatankowany na 20 proc. objętości swoich zbiorników, mógł zademonstrować performance, który normalnie nie jest osiągalny dla samolotu rejsowego - zatankowanego z pasażerami na pokładzie - powiedział pilot Oskar Maliszewski.

Jak ocenił, "załogi, które odbierają samoloty, myślę, że na pokładzie jest instruktor Boeinga, który wyznacza standardy i pokazuje, do czego samolot jest zdolny".

- Potencjalni pasażerowie mogą zobaczyć, jakie są granice, jakie są rezerwy bezpieczeństwa w takim samolocie jeśli chodzi o wzniesienie i zakręty. Jest to lot, na który ani załoga, ani żaden operator nie mogliby sobie pozwolić z pasażerami na pokładzie - stwierdził Maliszewski.

Fakty z Zagranicy w TVN24 Biznes i Świat o 20:00. Zobacz więcej.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane