• rozwiń

Lecisz do USA? Od soboty pasażerów czekają ważne zmiany

Morawiecki o CPK i innych polskich lotniskach Odtwórz: Morawiecki o CPK i innych polskich lotniskach
Morawiecki o CPK i innych polskich lotniskach "Źródło: TVN24 BiS"

Od soboty pasażerowie wylatujący z Polski do Stanów Zjednoczonych będą mogli przewieźć substancje sproszkowane między innymi: kawę, mąkę, cukier, puder kosmetyczny, talki w ilości powyżej 350 mililitrów tylko w bagażu rejestrowanym. Ograniczenia nie dotyczą lekarstw i odżywek dla dzieci.

Ma to związek z nowymi ograniczeniami, jakie od 30 czerwca wprowadza amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego w związku z przewozem substancji sproszkowanych w ilościach powyżej 350 ml, a przewożonych w bagażu kabinowym na rejsach do Stanów Zjednoczonych.

"Od 30 czerwca pasażerowie wylatujący z Polski do Stanów Zjednoczonych będą mogli przewieźć substancje sproszkowane, m.in. kawę, mąkę, cukier, puder kosmetyczny, talki w ilości powyżej 350 ml tylko w bagażu rejestrowanym" - czytamy w komunikacie Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Wyjątki

Ograniczenia nie dotyczą lekarstw na receptę i odżywek dla dzieci - pod warunkiem ich przewozu w nienaruszonych firmowych opakowaniach oraz substancji sproszkowanych zakupionych na lotnisku i zapakowanych w punkcie sprzedaży w specjalne torby, umożliwiające łatwe stwierdzenie naruszenia.

Obostrzenie nie obejmie także skremowanych zwłok ludzkich, jeśli będą przewożone zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami.

Zmiana przepisów dotyczy wszystkich przewoźników lotniczych realizujących bezpośrednie loty do Stanów Zjednoczonych, w tym loty czarterowe oraz loty biznesowe.

W Polsce bezpośrednie rejsy do Stanów Zjednoczonych odbywają się m.in. z lotnisk w Warszawie, Krakowie i Rzeszowie. Do USA loty wykonuje PLL LOT.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane