• rozwiń
  • WIG20 2233.96 +0.35%
  • WIG30 2530.07 +0.26%
  • WIG 58693.00 +0.12%
  • sWIG80 11609.79 +0.19%
  • mWIG40 3737.58 -0.31%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:31

Dostosuj

Przestępcy zamienili kije na klawiatury

Przestępcy zamienili kije na klawiatury
Foto: Shutterstock Foto: W pierwszej połowie br. policja wszczęła mniej postępowań ws. o przestępstwa kryminalne

W pierwszym półroczu było mniej występków kryminalnych niż rok temu. Rośnie za to liczba przewinień gospodarczych - pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

W pierwszej połowie br. policja wszczęła mniej postępowań ws. o przestępstwa kryminalne. Mniej było rozbojów, kradzieży i wymuszeń rozbójniczych, mniej kradzieży z włamaniem czy skradzionych aut. I wyliczać można by jeszcze długo – wskazuje "DGP".

Inny punkt

Na pewno w dużej mierze wynika to ze sprawności policji, też tego, że dobrze kooperuje ze swoimi odpowiednikami z zagranicy – mówi Brunon Hołyst, profesor kryminologii z Uczelni Łazarskiego. Jak dodaje, obywatele także coraz częściej zabezpieczają swój majątek.

Ale jest też tak, że przestępcy nieco zmieniają swoje zainteresowania, przestępczość gospodarcza i internetowa to większe zyski i mniejsze ryzyko – wskazuje Hołyst.

To zjawisko także widać w policyjnych statystykach. Rośnie liczba stwierdzonych przestępstw związanych z wyłudzeniami VAT, ubezpieczeniami czy bankowością. Pocieszająca jest mniejsza liczba przestępstw związanych z akcyzą – zauważa "DGP".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane