• rozwiń

Złoty nadal w odwrocie. Znów 4 zł za franka

Złoty nadal w odwrocie. Znów 4 zł za franka
Foto: Shutterstock Foto: kuba-wykres-16.jpg

Złoty nadal w odwrocie. Po wtorkowym odreagowaniu nasza waluta kolejny dzień z rzędu traci na wartości.

Przed godz. 13 za franka trzeba było zapłacić 4 zł, 5,63 zł za funta, 4,39 zł za euro i 3,87 zł za dolara.

We wtorek nastąpiła odwilż dla polskiej waluty. Złoty wyraźnie odrabiał wobec głównych walut.
Umacnianie rozpoczęło się po otwarciu rynków Starego Kontynentu i trwało niemalże do zamknięcia. Trudno powiedzieć, czy i ewentualnie jaki wpływ na kurs miała słowna interwencja wiceministra finansów, Wiesława Janczyka o „przyglądaniu się zawirowaniom na rynku złotego i gotowości do wymiany środków na odpowiednich poziomach”. Wydaje się, ze niewielki, skoro żadne konkrety nie padły.

Tym bardziej, że od środy włącznie wykresy złotego wobec głównych walut  pną się w górę.   Nasza waluta

traci wobec euro i franka. Zyskuje jedynie wobec do dolara, ale tylko dlatego, że tenr globalnie osłabił po wczorajszym komunikacie FED. Większość uczestników rynku odczytało przekaz Janet Yellen, o pozostawieniu stóp procentowych poniżej oczekiwanych długoterminowych poziomów jeszcze przez pewien czas, jako zapowiedź braku cięcia również w czerwcu. Gołębia interpretacja tych słów przez większą część rynku spowodowała naturalny odwrót od dolara i osłabienie jego kursu.

W trakcie weekendu majowego możemy obserwować spadek płynności na rynku złotego, a przez to przypadkowe, trochę chaotyczne ruchy kursu naszej waluty.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane