• rozwiń

Temat: Ropa naftowa

Ropa ciągle dołuje. Efekt decyzji OPEC

Ceny ropy w dół Odtwórz: Ceny ropy w dół
Foto: Shuttercstock | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Ceny ropy naftowej spadają poniżej 65 dolarów za baryłkę | Video: Ceny ropy w dół

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku mocno spadają i są poniżej 65 dol. za baryłkę, po raz pierwszy od maja 2010 r. - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na styczeń, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 64,10 dol., po spadku o 2,05 dol. To najniższy poziom od lipca 2009 r.

Reakcja na decyzję OPEC z czwartku

Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 2,33 dol. do 67,82 dol. za baryłkę. To w dalszym ciągu reakcja na decyzję OPEC z czwartku, gdy eksporterzy ropy z kartelu spotkali się na posiedzeniu w Wiedniu, aby ocenić sytuację na globalnych rynkach paliw.

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową zdecydowała o pozostawieniu bez zmian limitów produkcji ropy naftowej. W październiku 12 krajów OPEC produkowało dziennie 30,97 mln baryłek ropy. Limit dostaw wynosi tymczasem 30 mln b/d i obowiązuje od stycznia 2012 r.

Phil Flynn, analityk Price Futures Group w Chicago, ocenia, że WTI będzie teraz testować poziom 60 USD za baryłkę. "WTI będzie wkrótce testować 60 dol. za baryłkę" - przewiduje Flynn.

W listopadzie ropa na NYMEX w Nowym Jorku staniała o 18 proc., a od początku tego roku staniała o 34 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane