• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Złoty traci. "Szanse na zwycięstwo Donalda Trumpa są duże"

Złoty traci. "Szanse na zwycięstwo Donalda Trumpa są duże"
Foto: Shutterstock Foto: Złoty stracił na wartości podczas piątkowej sesji, co może mieć związek ze wzrostem awersji do ryzyka wskutek wyników sondaży wyborczych w USA

Złoty stracił na wartości wobec głównych walut podczas piątkowej sesji, co może mieć związek ze wzrostem awersji do ryzyka wskutek wyników sondaży wyborczych w USA. O godz. 17.15 euro kosztowało 4,32 zł, dolar 3,89 zł, frank 4,01 zł, a funt 4,87 zł.

Analityk DM BOŚ Konrad Ryczko wskazał, że w trakcie piątkowej sesji widoczna była presja podażowa na złotym, który czasami tracił 0,4-0,6 proc.

- Złoty wpisał się dziś w trend na większości rynków bazowych, gdzie obserwowaliśmy kontynuację podwyższonego poziomu awersji do ryzyka. Jest to wynikiem ostatnich sondaży wskazujących, iż końcówka kampanii prezydenckiej w USA przyniesie jeszcze emocje - zauważył Ryczko.

Jego zdaniem wydarzeniem piątkowej sesji była publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy.

Duża zmienność

Analityk DM mBanku Rafał Sadoch zwrócił natomiast uwagę, że o ile wzrost ryzyka politycznego w USA nie przełożył się w mijającym tygodniu na złotego, to rozstrzygnięcie przyszłotygodniowych wyborów w Stanach Zjednoczonych nie przejdzie już bez echa na waluty z rynków wschodzących, w tym na złotego.

- Rynek w dalszym ciągu wydaje się wierzyć w wygraną Hillary Clinton, niemniej jednak szanse na zwycięstwo Donalda Trumpa są duże, co sprawia, że bez względu na wyniki wyborów, noc z wtorku na środę upłynie pod znakiem dużej zmienności, wobec której złoty nie pozostanie zapewne obojętny - uważa Sadoch.

Jego zdaniem wygrana kandydata republikanów będzie czynnikiem oddziałującym w kierunku wzrostu pary EUR/PLN w kierunku 4,40. Jeśli natomiast prezydentem Stanów Zjednoczonych zostanie Hillary Clinton, wówczas kurs powinien pozostać w pobliżu 4,30.

 

Ostatnie dni wyścigu do Białego Domu i kolejne afery. Problemy ma i Clinton, i Trump:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane