• rozwiń

MF: prezydencki projekt pomocy frankowiczom bezpieczny dla banków

MF: prezydencki projekt pomocy frankowiczom bezpieczny dla banków
Foto: Shutterstock Foto: frank-chf.jpg

Prezydencki projekt w sprawie ustawy frankowej jest bezpieczny dla sektora oraz uwzględnia sytuację zewnętrzną - ocenia Ministerstwo Finansów.

"Projekt tzw. ustawy frankowej został przedstawiony przez Kancelarię Prezydenta RP w roku ubiegłym i obecnie jest procedowany w Sejmowej Komisji Finansów Publicznych, Podkomisji nadzwyczajnej do jego rozpatrzenia wraz z dwoma projektami poselskimi w tym zakresie. Prezydencki projekt ustawy daje realne korzyści kredytobiorcom, nie tylko frankowiczom, ale wszystkim, którzy zaciągnęli kredyty denominowane albo indeksowane do obcych walut" - napisał wiceminister finansów Leszek Skiba w odpowiedzi na interpelacje poselska.

Bezpieczny dla rynku finansowego

"Zaproponowany projekt ustawy jest bezpieczny dla rynku finansowego i uwzględnia zewnętrzną sytuację ekonomiczną, z którą mamy do czynienia po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a także na rynku finansowym we Włoszech i innych krajach" - dodano.

Projekt ustawy Kancelaria Prezydenta złożyła do Sejmu w sierpniu 2016.

Zobacz: Jak frankowicze mogą zwiększyć swoje szanse w sądzie? (Wideo z 14.02.2017)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane