• rozwiń

Temat: Frank szwajcarski

Moody’s o umocnieniu franka: może negatywnie wpłynąć na polskie banki

Foto: PAP/Maciej Chmiel Foto: Mocny frank zaszkodzi polskim bankom?

- Umocnienie franka może negatywnie wpłynąć na polskie banki w tym BPH, Getin Noble, Millenium oraz mBank - uważają analitycy agencji ratingowej Moody’s.

Międzynarodowa agencja ratingowa Moody's Investors Service oceniła, że wzrost kursu franka szwajcarskiego może niekorzystnie odbić się na kondycji polskich banków.- Umocnienie franka może negatywnie wpłynąć na polskie banki - podała agencja Moody’s.

Zaskoczenie

W ostatni czwartek (15.01) bank centralny Szwajcarii (SNB) zniósł minimalny kurs wymiany franka, tj. 1,20 za euro, który wprowadził we wrześniu 2011 r. Bank obniżył także stopę procentową do minus 0,75 proc. Frank umocnił się do ok. 1,0 wobec euro. W stosunku do złotego frank umocnił się z ok. 3,50 przed decyzją SNB do ok. 4,30 obecnie.

Ta decyzja zaskoczyła inwestorów i wywołała panikę na rynkach finansowych, a kurs CHF/PLN wspiął w ciągu dnia się nawet powyżej 5 zł, co było historycznym poziomem. W środę po południu frank szwajcarski kosztował 3,57 zł.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane