• rozwiń

Słaby początek tygodnia dla złotego

Glapiński: system bankowy jest stabilny Odtwórz: Glapiński: system bankowy jest stabilny
Glapiński: system bankowy jest stabilny "Źródło: TVP"

W poniedziałek na Giełdzie Papierów Wartościowych obserwujemy spadki. Indeks WIG20 około godziny 16 szedł w dół o ponad 4 procent. Do większości głównych walut traci także złoty. Za euro trzeba zapłacić już blisko 4,62 zł.

WIG20 na otwarciu tracił 1,83 procent. W kolejnych minutach spadek się pogłębił i przekroczył 4 procent. Podobne poziomy utrzymywały się także w kolejnych godzinach handlu. Około godziny 16 czerwień obserwowaliśmy w przypadku 19 z 20 spółek z WIG20.

Spadki w poniedziałek obserwujemy również na większości europejskich parkietów. Niemiecki DAX zniżkował o prawie 2 procent, francuski CAC40 szedł w dół o ponad 2 procent, a włoski FTSE MIB ponad 1 procent. Z kolei brytyjski FTSE 100 tracił blisko 4 procent.

Od spadków rozpoczęła się również poniedziałkowa sesja na Wall Street. S&P500 zniżkował o blisko 3 procent, podobnie jak Dow Jones Industrial. Z kolei Nasdaq Composite tracił ponad 1 procent.

Notowania złotego

Tracił również złoty. W poniedziałek około godziny 9.00 za euro trzeba było zapłacić 4,57 zł. Około godziny 16.00 na parze EUR/PLN obserwowaliśmy poziom około 4,62 zł.

Dolar amerykański kosztował 4,28 zł.