• rozwiń

Temat: Bitcoin

Najpotężniejsi chcą uregulowania kryptowalut. "Mogą stanowić znaczące ryzyko"

Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty Odtwórz: Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty
Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty "Źródło: TVN24 BiS"

Ministrowie finansów i prezesi banków centralnych Francji i Niemiec apelują o uwzględnienie tematu kryptowalut w agendzie tegorocznego szczytu G20. Opowiadają się za ustaleniem wspólnej strategii uregulowania cyfrowych żetonów - podała w piątek agencja Reutera.

Francuski minister finansów Bruno Le Maire i szef niemieckiego resortu Peter Altmaier oraz prezesi banków centralnych tych krajów - Francois Villeroy de Galhau i Jens Weidmann - sformułowali wspólne stanowisko w liście do argentyńskiego ministra finansów, Luisa Andrésa Caputa. Argentyna przewodzi w tym roku grupie G20.

Analiza

Sygnatariusze listu zaapelowali o sporządzenie międzynarodowej analizy dotyczącej kryptowalut, raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego na temat wpływu cyfrowych żetonów na stabilność finansową oraz o podjęcie prac nad "transgranicznym" działaniem zmierzającym do uregulowania ich obrotu.

"Wierzymy, że żetony i technologia, na której są oparte, mogą stwarzać nowe możliwości" - napisali.

"Mimo to kryptowaluty mogą stanowić znaczące ryzyko dla inwestorów i bez podjęcia odpowiednich środków mogą być podatne na przestępstwa finansowe. W dalszej perspektywie mogą również wystąpić potencjalne zagrożenia na polu stabilności finansowej" - dodali.

Tegoroczny, trzynasty szczyt G20 odbędzie w argentyńskim Buenos Aires na przełomie listopada i grudnia. Gospodarzem wydarzenia będzie prezydent Argentyny Mauricio Macri. 


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane