• rozwiń

Temat: Frank szwajcarski

Frank szwajcarski znowu tanieje. Sprawdź, dlaczego

Słabnie frank szwajcarski Odtwórz: Słabnie frank szwajcarski
Słabnie frank szwajcarski "Źródło: TVN24 BiS"

3,70 zł - tyle obecnie trzeba zapłacić za franka szwajcarskiego. To kolejny dzień spadków wyceny helweckiej waluty.

Osoby spłacające kredyt we franku szwajcarskim mają powody do radości. We wtorek przed południem frank szwajcarski kolejny dzień z rzędu tracił na wartości. Jego wycena spadła do 3,70 zł a jeszcze 10 dni temu kosztował on ponad 3,84 zł.Osłabienie franka obserwujemy od grudnia zeszłego roku, kiedy należało za niego zapłacić ponad 4,10 zł. Oznacza to, że dziś spłacający pożyczki w tej walucie oszczędzają ponad 40 groszy na każdym kupionym franku szwajcarskim.

Skąd spadki?

Za wyraźnym spadkiem wyceny szwajcarskiej waluty wynika głównie z rosnącej wartości euro. Europejska waluta zyskuje, bo poprawiła się kondycja gospodarek krajów będących w strefie euro. Pokazują to m.in. bardzo dobre dane dotyczące inwestycji z tego regionu.

Kolejną przyczyną osłabienia franka szwajcarskiego jest bierność Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB), który nie tylko utrzymuje ujemne stopy procentowe, ale także utrzymuje dotychczasową politykę monetarną prowadzącą do osłabienia helweckiej waluty.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
baldie
Ciekawe ilu frankowiczów zdecyduje się na przewalutowanie gdy frank jeszcze bardziej potanieje. Pewnie żaden bo wtedy znowu będą sporo oszczędzać na ratach.
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane