• rozwiń
  • WIG20 2190.93 +0.71%
  • WIG30 2523.74 +0.95%
  • WIG 56772.23 +0.81%
  • sWIG80 11473.97 -0.67%
  • mWIG40 3941.03 +1.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Euro najtańsze od lipca

Euro najtańsze od lipca
Foto: Shutterstock Foto: Euro jest najtańsze od lipca

4,21 złotych - tyle w środę kosztuje jedno euro. Europejska waluta nie była tak tania od lipca. - Złoty nie reaguje znacząco na pogorszenie nastrojów w Europie po tym, jak rozmowy dotyczące "koalicji Jamajka" w Niemczech zakończyły się bez sukcesu - zauważył Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ.

O godz. 13.00 w środę kurs EUR/PLN wynosił 4,21. Dolar kosztował 3,58 zł, natomiast frank szwajcarski wyceniany był na 3,62 zł.

Bez porozumienia

Inwestorzy w tym tygodniu skupili swoją uwagę na sytuacji w Niemczech. Blok partii chadeckich CDU/CSU oraz FDP i Zieloni prowadzili od ponad miesiąca rozmowy sondażowe o koalicji. Na krótko przed ich zakończeniem, w nocy z niedzieli na poniedziałek, przedstawiciele FDP opuścili salę obrad.

- Złoty nie reaguje znacząco na pogorszenie nastrojów w Europie, po tym jak rozmowy dotyczące koalicji "Jamajka" w Niemczech zakończyły się bez sukcesu. Inwestorzy obawiają się scenariusza ponownych wyborów parlamentarnych, które traktować należy jako kolejny element ryzyka politycznego. Ponadto w centrum uwagi pozostaje perspektywa reformy podatkowej w USA oraz dalsze kroki w stronę podwyżek stóp procentowych przez FED" - napisał w środowym komentarzu Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ.

Katarzyna Orawczak, analityk walutowy internetowego kantoru Ekantor.pl. zaznaczyła, że widmo przedterminowych wyborów wywoływało osłabienie euro. - Delikatne, ponieważ potrzeba czegoś więcej niż przypuszczenia, by gwałtownie zmienić nastawienie rynku. W dodatku emocje związane z problemem zawiązania koalicji u zachodnich sąsiadów zaczynają powoli gasnąć - dodała.

- Brak silniejszego bodźca na rynku sprzyja ryzyku. Korzysta z tego polska waluta. Jeżeli atmosfera zostałaby podtrzymana do końca roku, to złoty mógłby jeszcze zyskać - podkreśliła Orawczak.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane