• rozwiń

Dolar mocno w górę. Reakcja na dobre dane z rynku pracy

Dolar mocno w górę. Reakcja na dobre dane z rynku pracy
Foto: Shutterstock Foto: Inwestorzy, zachęceni dobrymi danymi gospodarczymi, zaczęli kupować amerykańskiego dolara

Stopa bezrobocia w USA w lipcu wyniosła 4,9 proc., przybyło 255 tys. miejsc pracy - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie. Na te dane z niecierpliwieniem czekali inwestorzy, okazały się lepsze od przewidywań. Natychmiast dolar znacznie zyskał na wartości, o godzinie 15 kosztował 3,859 zł.

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w lipcu wzrosła o 255 tys., podczas gdy w czerwcu wzrosła o 292 tys., po korekcie. Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła o 217 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 259 tys., po korekcie.

Stopa bezrobocia w USA w lipcu wyniosła 4,9 proc., wobec 4,9 proc. w czerwcu - podał amerykański Departament Pracy.

Inwestorzy, zachęceni dobrymi danymi gospodarczymi, zaczęli kupować amerykańskiego dolara. Natychmiast waluta zyskała na wartości.

Więcej pracowników

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USkA na poziomie 4,8 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 180 tys. wobec 287 tys. w czerwcu przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 170 tys. wobec wzrostu o 265 tys. miesiąc wcześniej przed korektą.

Departament Pracy podał również, że wskaźnik zatrudnienia, określający jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w lipcu 62,8 proc. wobec 62,7 proc. miesiąc wcześniej.

Wynagrodzenia godzinowe wzrosły w lipcu o 0,3 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca, po wzroście o 0,1 proc. w czerwcu. Tutaj spodziewano się odczytu plus 0,2 proc.

 

 

USA przed polityczną zmianą warty? Kowal: „Trump jest w tym wszystkim szalenie nieszczery”

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane