• rozwiń

Bitcoin mocno w dół. Z rynku kryptowalut wyparowały miliardy dolarów

Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty Odtwórz: Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty
Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty "Źródło: TVN24 BiS"

Utrzymuje się kurs spadkowy popularnych kryptowalut. Cena największej z nich, bitcoina, spadła w poniedziałek do najniższego poziomu od połowy października 2017 roku - podała agencja Reutera. Spadki odnotowały również inne kryptowaluty, zwłaszcza ethereum.

Agencja przywołała dane platformy wymiany cyfrowych walut Bitstamp, na której cena za bitcoin spadła w poniedziałek do około 5173 dolarów. Jeszcze gorsze wyniki podał przed południem serwis Coindesk, według którego cena bitcoina sięgnęła 5165 dolarów za token.

To oznacza spadek kursu w poniedziałek o 8 proc. i jednocześnie kurs niższy o 35 proc. w stosunku do listopada 2017 roku.
Kryptowaluty tracą na wartości

To kolejne załamanie kursu bitcoina od środy 14 listopada, kiedy jego wycena spadła poniżej uznawanego za kluczowy poziomu 6 tysięcy dolarów, co skłoniło inwestorów do wyprzedawania tokenów.

Ubiegłotygodniowe spadki odbiły się również na innych kryptowalutach, zwłaszcza na ethereum, które straciło ponad 10 procent wartości.

Poniedziałkowe doniesienia wywołały podobny efekt, wskutek czego ethereum spadło o dalsze 10 procent - do najniższego poziomu od połowy lipca 2017 roku. W porównaniu z rekordowym wynikiem 1345 dolarów za token 15 stycznia 2018 roku cena ethereum spadła o ponad 88 procent.

Według serwisu Coindesk od 14 listopada całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o ponad 30 miliardów dolarów i obecnie nie przekracza 172 miliardów dolarów. To najniższy wynik od 13 miesięcy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane