• rozwiń

Słabe dane z USA umacniają złotego

Nie oszczędzaj na oświetleniu. Grozi za to mandat w wysokości kilkuset złotych Odtwórz: Nie oszczędzaj na oświetleniu. Grozi za to mandat w wysokości kilkuset złotych
Nie oszczędzaj na oświetleniu. Grozi za to mandat w wysokości kilkuset złotych "Źródło: TVN Turbo"

Piątkowa sesja przyniosła umocnienie złotego wobec dolara. Jest ono spowodowane zmniejszeniem się szans na wyższe stopy procentowe w USA - wskazują analitycy. Ok. godz. 17 euro kosztowało 4,18 zł, dolar 3,77, funt brytyjski 4,77, a frank szwajcarski 3,84.

- Majowe dane z amerykańskiego rynku pracy, które okazały się sporym negatywnym zaskoczeniem i zmniejszyły oczekiwania na utrzymanie dotychczasowego tempa podwyżek stóp procentowych, były również pozytywnym impulsem dla złotego - uważa analityk DM mBanku Rafał Sadoch.

Jak zaznaczył, po ich publikacji notowania EUR/PLN spadły poniżej 4,19, a wobec dolara złoty zyskał przeszło 2 grosze.

- Piątkowe umocnienie złotego wynika więc z tego, że zmniejszyły się szanse na wyższe stopy w USA, co zachęca do utrzymywania kapitału w krajach należących do grupy rynków wschodzących - podkreślił analityk.

Zdaniem Sadocha "słabsze majowe dane z USA nie oznaczają, że amerykańska Rezerwa Federalna nie podniesie stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu w czerwcu. Do stopniowej zmiany retoryki przygotowuje się również EBC, wszystko to stwarza ryzyka dla notowań złotego i zwiększa szanse jego osłabienia z obecnych poziomów w kolejnych tygodniach".

Także analityk DM BOŚ Konrad Ryczko wskazuje jako przyczynę odbicia złotego słabe dane z amerykańskiego rynku pracy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane