• rozwiń

Żywność i paliwa mają drożeć wolniej

Żywność i paliwa mają drożeć wolniej
Foto: sxc.hu Foto: Wolniej ma drożeć m.in. żywność

Analitycy Ministerstwa Gospodarki szacują, że w maju inflacja wyniesie 2,3 proc. rok do roku. Zgodnie z prognozami, w tym miesiącu nieco wolniej niż w kwietniu drożeć będzie żywność i paliwa.

W piątek dane dotyczące wskaźników inflacji w kwietniu 2010 opublikował Główny Urząd Statystyczny. "Tak jak oczekiwali eksperci MG, roczny wskaźnik inflacji (2,4 proc.) znalazł się w kwietniu 2010 r. poniżej celu inflacyjnego Rady Polityki Pieniężnej. Ich zdaniem w maju wskaźnik ten powinien spaść do 2,3 proc" - napisano w komunikacie resortu.

Komunikat przypomina także, że analitycy resortu oczekiwali "nieznacznie niższego wzrostu inflacji" (na poziomie 2,3 proc.). "Ich zdaniem, ceny w maju 2010 r. powinny rosnąć podobnie jak w kwietniu. Zgodnie z prognozami MG, w maju 2010 r. nieco wolniej niż w kwietniu będą drożeć żywność i paliwa" - napisano.

"Największy wpływ na kształtowanie wskaźnika w marcu miał wzrost cen żywności (0,8 proc.) oraz towarów i usług związanych z transportem (1,3 proc.). Prognozowana przez MG droższa żywność była wynikiem sezonowych podwyżek cen warzyw i owoców. Stabilne, na poziomie z marca 2010, były koszty łączności, rekreacji i kultury oraz edukacji" - dodano w komunikacie.

//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane