• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Bitcoin

Zynga akceptuje płatności w Bitcoin

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Zynga, czyli amerykański producent gier przeglądarkowych, akceptuje płatności w wirtualnej walucie bitcoin. Teraz miłośnicy gier FarmVille, Zynga Poker czy CityVille będą mogli płacić za nie także cyfrowym pieniądzem, którego stabilność wciąż budzi wiele kontrowersji.

Usługa płatności cyfrowymi pieniędzmi ma umożliwić użytkownikom zakup wirtualnych towarów w grach online. - W odpowiedzi na wzrost popularności bitcoina na całym świecie testujemy rozszerzone opcje płatności z pomocą BitPay - poinformowali przedstawiciele Zyngi. 

Zynga to amerykański producent gier przeglądarkowych. Firma tworzy gry m.in. dla portali społecznościowych. Możemy je spotkać np. na Facebooku, czy Myspace. W czerwcu 2011 roku Zynga posiadała ponad 250 mln aktywnych użytkowników. Producent gier jest jedną z najbardziej znaczących firm, która akceptuje płatności w bitcoinach.

Ryzyko strat

W grudniu Europejski Nadzór Bankowy wydał ostrzeżenie na temat ryzyka, które wiąże się z korzystaniem z wirtualnej waluty. Zdarzało się bowiem, że pieniądze znikały z kont klientów po atakach hakerów.

- Znane są przypadki osób, które straciły znaczne ilości wirtualnej waluty i mają małą szansę, aby je odzyskać. Korzystając z cyfrowych pieniędzy w transakcjach handlowych konsumenci nie są chronieni żadnymi przepisami prawnymi Unii Europejskiej mówiącymi o refundacji - podał w komunikacje ENB.

Czym jest bitcoin?

Bitcoin w ostatnich miesiącach zyskuje na popularności. Jednak nie sprzyja to stabilności jego kursu. W grudniu wartość cyfrowych pieniędzy po długich wzrostach spadła o ponad 20 proc. do około 800 dolarów. Obecnie jego wartość znów przekracza 1000 dolarów. W obrocie jest około 11 milionów bitcoinów.

To wirtualna waluta, która nie istnieje w formie fizycznej. Może być używania do przelewów internetowych i w handlu. Bitcoin nie jest emitowany przez żaden bank centralny lub organ władzy.

Cyfrowy pieniądz pozwala na dokonywanie zakupów w innych krajach, wykupowania abonamentów lub usług w sieci oraz realizowanie transakcji finansowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane