• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Zwróć niebezpieczną zabawkę - odzyskasz pieniądze

Zwróć niebezpieczną zabawkę - odzyskasz pieniądze
Foto: TVN24 Foto: Uwaga na magnesy łatwe do połknięcia przez dzieci

Dystrybutor zabawek Mega Brands wycofuje swoje produkty ze sklepów. Wszystko przez magnesy łatwe do połknięcia przez dzieci. - Wycofane zabawki można zwrócić i odzyskać pieniądze - przypomniała w TVN24 rzecznik UOKiK Małgorzata Cieloch.

- Jeżeli rodzic lub opiekun zauważy, że któraś z zabawek została wyprodukowana przez firmę Mega Brands, powinien ją odebrać dziecku - mówiła Cieloch. - Zabawkę można wyrzucić albo zwrócić do sklepu - dodała. Co, jeśli została zakupiona przed rokiem i paragonu już dawno się pozbyliśmy, albo została zakupiona przez internet? - Zawsze można ją odesłać do dystrybutora - wyjaśniła Cieloch.

Zapf Creation Polska – dystrybutor produktów firmy Mega Brands, powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że zabawki z magnesami – Mega Brands Magtastik i Magnetix Jr – mogą stanowić zagrożenie dla dzieci. Do połowy marca 2008 roku na polski rynek trafiło 4,466 produktów.

Niebezpieczne magnesy

Blisko 4,5 tys. zabawek Mega Brands z magnesami może zagrażać bezpieczeństwu najmłodszych.

zabawki

Dlaczego producent i dystrybutor zaczął wycofywać zabawki z europejskich rynków? - Istnieje możliwość odłączenia magnesów od zabawek. W przypadku połknięcia takich drobnych elementów przez dzieci może to być niebezpieczne dla ich życia - czytamy w komunikacie UOKiK-u.

Akcja ta – prowadzona na rynkach europejskim i amerykańskim – jest odpowiedzią producenta na badania przeprowadzone w USA, które wykazały, że zabawki z magnesami mogą stanowić zagrożenie dla najmłodszych. Do tej pory nie odnotowano żadnych wypadków.

Konsumenci, którzy nabyli wycofywane zabawki i posiadają paragon, mogą oddać je w miejscu zakupu. Sprzedawca odda wówczas gotówkę. Osoby, które nie posiadają dowodu zakupu wadliwy produkt mogą odesłać pod adres polskiego dystrybutora – Zapf Creation.

mpj//tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane