• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

"Zwiększyć wydobycie ropy!"

"Zwiększyć wydobycie ropy!"
Foto: TVN24 Foto: Brytyjski premier chce walczyć z wysokimi cenami ropy

- Musimy coś zrobić, żeby ropa była tańsza - wzywa brytyjski premier Gordon Brown i apeluje o przeprowadzenie skoordynowanej akcji w celu obniżenia rekordowych cen ropy. Jego zdaniem, powodem cenowej gorączki jest zbyt małe wydobycie.

- Wysokie ceny ropy naftowej mogą oznaczać szok dla światowej gospodarki - uważa Brown. Według brytyjskiego przywódcy, powodem szalejących cen jest zbyt niski poziom dostaw surowca.

W środę premier Wielkiej Brytanii spotyka się z przedstawicielami koncernów paliwowych, aby rozmawiać o możliwości zwiększenia produkcji. Ponadto Brown podkreślił, że jego rząd jest gotowy zaproponować pomoc koncernom naftowym.

Pomysł brytyjskiego premiera jest reakcją na wtorkowy protest właścicieli ciężarówek w tym kraju, którzy w akcie sprzeciwu na zbyt wysokie ceny paliw TIR-ami zablokowali ulice Londynu. Kierowcy domagali się zmniejszenia akcyzy na olej opałowy.

Z rekordowo wysokimi cenami ropy chce walczyć również francuski prezydent Nicolas Sarkozy. W tym celu Francja zamierza zaproponować swoim europejskim partnerom, by rozważyli ograniczenie podatku VAT na paliwa. Według Sarkozy'ego, obniżenie podatku VAT pomogłoby zrównoważyć ceny drogiego surowca.

[WIĘCEJ NA TEN TEMAT]

mwr/korv

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane