• rozwiń
  • WIG20 2215.95 +0.68%
  • WIG30 2516.74 +0.59%
  • WIG 58306.15 +0.28%
  • sWIG80 11537.72 -0.45%
  • mWIG40 3795.71 -0.08%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:05

Dostosuj

Związkowcy KGHM dziękują za truskawki

Związkowcy KGHM dziękują za truskawki
Foto: Kontakt TVN24 Foto: Truskawki ze śmietaną od związkowców

Nim w ruch pójdą gwizdki, flagi, trąbki i palone opony, w boju przeciw prywatyzacji związkowcy z KGHM sięgają po środki znacznie bardziej subtelne: truskawki z bitą śmietaną. Słodki deser stał się narzędziem słodkiej zemsty związkowców na rzeczniczce KGHM, która próbowała wyśmiać ich postulaty.

- Proponuję, żeby dorzucić 7 punkt do tego postulatu, żeby pracownicy Polskiej Miedzi na drugie śniadanie dostawali bitą śmietanę z truskawkami - miała powiedzieć w środę w rozmowie z Radiem Zet Monika Kowalska, rzeczniczka prasowa KGHM. Kowalska odniosła się w ten sposób do listy sześciu postulatów, które na początku tygodnia przekazali zarządowi członkowie Związku Zawodowego Praconików Przemysłu Miedziowego.

Związkowcy domagali się w nich m.in. 10 lat gwarancji zatrudnienia w przypadku utraty kontroli nad KGHM przez Skarb Państwa, a także odstąpienia od represjonowania pracowników za ostatnie protesty. Zarząd rozważa im odebranie tzw. "14. pensji".

Propozycja rzeczniczki - by do listy dorzucić truskawki - widocznie związkowcom się spodobała, bo własnie wysłali do pracowników miedziowego giganta (a także nam na skrzynkę Kontakt TVN24) swoistego rodzaju podziękowania:

"Drodzy Górnicy !!!
Przepraszamy Was za nie docenienie Waszej ciężkiej pracy. W naszych żądaniach skierowanych do Zarządu KGHM Polska Miedź S.A ujętych w 6 punktach nie uwzględniliśmy wszystkich Waszych oczekiwań. Błąd nasz naprawił Zarząd KGHM wypowiedziami złotoustej rzecznik rodem z Wrocławia Pani Moniki Kowalskiej".

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane