• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

ZUS ujawnia ranking oddziałów. Sprawdź, który najlepszy

ZUS ujawnia ranking oddziałów Odtwórz: ZUS ujawnia ranking oddziałów
Foto: PAP | Video: TVN24 BiS Foto: Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Senatorskiej w Warszawie | Video: ZUS ujawnia ranking oddziałów

Oddział ZUS w Jaśle jest najlepszą placówką pod względem standardów obsługi klienta. Tak wynika z ujawnionego przez ZUS rankingu wszystkich swoich 43 oddziałów. Zakład dotąd konsekwentnie odmawiał jego publikacji, tłumacząc, że to "dokument wewnętrzny".

Zakład Ubezpieczeń Społecznych co kwartał ocenia wszystkie 43 oddziały pod względem: sprawności, jakości i efektywności wykorzystania zasobów.

Kontrola, jak pisze w komunikacie instytucja, obejmuje "wszystkie istotne elementy wpływające na obsługę klientów ZUS". Ma ona na celu doskonalenie usług świadczonych przez placówki. Audyt jest prowadzonymi własnymi siłami. ZUS nie zatrudnia do niego żadnej zewnętrznej firmy.

Stolice województw nie świecą przykładem

ZUS opublikował ranking oddziałów z trzech kwartałów 2013 roku. Wyniki za IV kwartał są nadal opracowywane. Według ostatniego zestawienia, najlepszy pod względem liczby spełnionych standardów jest oddział w Jaśle. Za nim plasuje się placówka w Opolu, a na trzecim miejscu ex aequo te z Białegostoku, Częstochowy, Lublina, Płocka, Siedlec i Zabrza.

Co ciekawe, oddziały w miastach-stolicach województw świadczą usługi na przeciętnym poziomie. Wyjątkiem jest, wcześniej wymienione, placówki w Opolu, Białymstoku oraz Bydgoszczy. Najgorzej obsługiwani są klienci oddziału Warszawa II na Pradze Południe przy ul. Podskarbińskiej 25.

1. Jasło
2. Opole
3. Białystok, Częstochowa, Lublin, Płock, Siedlce, Zabrze
4. Bielsko-Biała, Biłgoraj, Bydgoszcz, Chorzów, Chrzanów, Elbląg, Kielce, Koszalin, Legnica, Nowy Sącz, Ostrów Wlkp., Piła, Rzeszów, Słupsk, Sosnowiec, Tomaszów Maz.
5. Gdańsk, Olsztyn, Poznań II, Rybnik, Toruń, Wałbrzych, Warszawa I, Wrocław, Zielona Góra
6. Kraków, Łódź I, Łódź II, Szczecin, Warszawa III
7. Gorzów Wlkp., Poznań I, Radom, Tarnów
8. Warszawa II

Rankingi oddziałów ZUS, III kwartał 2013 r.

O tym, że prowadzone cyklicznie kontrole przynoszą dobre efekty świadczy wzrost satysfakcji klientów badany przez CBOS. Zadowolenie klientów z poziomu obsługi spraw „od ręki” wzrosło z 33 proc. 2007 r. do 53 proc. w 2012.

PEŁNY RANKING ODDZIAŁÓW ZUS

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane