• rozwiń

ZUS-u nie lubimy, o OFE nie mamy zdania

ZUS-u nie lubimy, o OFE nie mamy zdania
Foto: TVN24 Foto: ZUS nie budzi zaufania Polaków

52 proc. Polaków krytycznie ocenia funkcjonowanie ZUS, a 27 proc. ma o nim dobre zdanie - wynika z ostatniego sondażu CBOS. 34 proc. z nas negatywnie wypowiada się o OFE, a 21 proc. - pozytywnie. Aż 45 proc. Polaków w sprawie OFE nie ma opinii.

Od stycznia tego roku pogorszyły się wśród respondentów oceny funkcjonowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Otwartych Funduszy Emerytalnych. I chociaż rząd chce uszczuplić środki przekazywane OFE na korzyść Zakładu, to okazuje się, że Polacy wciąż bardziej ufają Funduszom niż Zakładowi.

Starsi wolą ZUS, młodsi - OFE

W przypadku ZUS pozytywna opinia spadła o 8 punktów w porównaniu ze styczniem i o tyle samo wzrosła negatywna. Nadal 21 proc. badanych (tyle samo było w styczniu) nie ma zdania na temat działalności zakładu. Najwięcej pozytywnych opinii o funkcjonowaniu ZUS wypowiadają tradycyjnie najstarsi respondenci, emeryci i renciści.

Jeśli chodzi o OFE, dobra ocena funduszy spadła o 2 punkty, a zła wzrosła o 6 pkt.
- Działalność OFE lepiej oceniają młodsi niż starsi badani (45 lat i więcej), przy czym ci drudzy bardzo często nie potrafią się do niej ustosunkować - podało CBOS.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono w dniach 3-9 lutego na liczącej 1002 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

ZOBACZ STUDIO 3D: JAK OSZCZĘDZAJĄ POLACY?

ZOBACZ STUDIO 3D: ILE ZOSTAŁO Z REFORMY EMERYTALNEJ?

mkg/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane