• rozwiń

ZUS nadrobi zaległości

ZUS nadrobi zaległości
Foto: TVN24.pl Foto: ZUS zapowiada naprawienie błędów

Składki większości osób, przebywających na urlopach wychowawczych i pobierających zasiłki macierzyńskie od stycznia 1999 do maja 2001 roku, zostaną zewidencjonowane i przelane na ich konta emerytalne do końca czerwca 2008 roku - zapowiada ZUS. Zakład przez dłuższy czas ukrywał, że "zgubił w systemie" składki 900 tys. kobiet.

W nielicznych przypadkach może być konieczna dodatkowa weryfikacja dokumentów i zebranie uzupełniających danych.
- Konta emerytalne w takich sytuacjach, po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego, zgodnego z procedurą ZUS, zostaną uzupełnione na pewno do końca 2008 roku - zapewnił rzecznik ZUS Mikołaj Skorupski. Dodał też, że za zaległy okres będą naliczone odsetki.

W ubiegłym tygodniu "Gazeta Wyborcza" napisała, że blisko 900 tysiącom kobiet ZUS nie przelał składek za urlopy macierzyńskie i wychowawcze w latach 1999-2001.

Skorupski zapewnił, że dane kobiet nie zaginęły i ich składki zostaną zaksięgowane w pełnej wysokości. - Obecnie odtworzone zostały dokumenty za styczeń, luty i marzec 1999 roku, do połowy tego roku zostaną zewidencjonowane wszystkie dokumenty - dodał.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane