• rozwiń

ZUS czy OFE, echa unijnych sankcji i bankructwo Argentyny. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP Foto: Ostatni dzień na wybór między ZUS a OFE

Już tylko godziny zostały na podjęcie decyzji, gdzie będą odkładane nasze składki emerytalne. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy, jak ZUS radzi sobie z przyjmowaniem deklaracji pozostaniu w OFE, policzymy też, co jest bardziej opłacalne. Zapytamy również o koszt wojny ekonomicznej między Zachodem a Rosją oraz zastanowimy się, czy Argentyna ma szansę uniknąć bankructwa.

Czwartek jest ostatnim dniem, kiedy można złożyć do ZUS deklarację, czy chcemy, by część naszej składki emerytalnej była odkładana w otwartych funduszach emerytalnych.

Następna szansa dopiero za dwa lata. Jak pisaliśmy, dotychczas na OFE zdecydowało się niemal 1,2 mln osób.

Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z naszym poradnikiem. Przypominamy też, że kolejna okazja na wybór pomiędzy ZUS a OFE za dwa lata - w 2016 r.

Echa sankcji

Sprawdzimy i policzymy skutki wojny ekonomicznej między Rosją a Unią Europejską i USA. W środę wieczorem UE poinformowała o sankcjach wizowych i finansowych nałożonych na kolejne osiem osób i trzy firmy w związku z kryzysem na Ukrainie. Sankcje gospodarcze, które mają wejść w życie w piątek, obejmą embargo na broń, ograniczenia przepływu kapitału, technologii i sprzętu podwójnego zastosowania. Z kolei już w piątek w życie wejdą sankcje sektorowe dotyczące bankowości, technologii oraz sprzętu wojskowego.

Bankructwo Argentyny

W TVN24 Biznes i Świat przyjrzymy się także finansom Argentyny, która nie porozumiała się z wierzycielami. Kraj wciąż zmaga się ze skutkami zapaści gospodarczej z lat 2001-2002.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane