• rozwiń

Żuraw znika z barw LOT-u

Żuraw znika z barw LOT-u
Foto: TVN CNBC Foto: Charakterystyczny żuraw ma zniknąć z ogona samolotów LOT-u

Na ogonie samolotów LOT-u nie będzie już znanego od dziesięcioleci charakterystycznego żurawia. Na samolotach ma być dużo więcej granatu, a malunek bedzie sprawiać wrażenie większej dynamiki. TVN CNBC dodtarła do projektu nowych barw narodowego przewoźnika, nad którym pracuje zarząd spółki.

Najpoważniejsza - jak się wydaje - zmiana, to nieobecność na ogonie charakterystycznego żurawia, który dominował tam od 1931 roku. Jego zminimalizowany wizerunek ma pozostać ma tylko w części dziobowej samolotów.

Nowe barwy mają się pojawić na samolotach jesienią przyszłego roku. Spółka zamierza skoordynować zmianę barw z wymianą floty, zaczynając od wprowadzenia do parku maszynowego Boeingów 787 Dreamliner.

Swojego niezadowolenia z nowych barw nie kryją związkowcy, którym reporter TVN CNBC pokazał projekt. Przewodniczący NSZZ "Solidarność" w PLL LOT Stefan Malczewski od razu zapowiedział protest do ministra skarbu państwa. - Mogę powiedzieć że jestem zaszokowoany, ponieważ znika znak żurawia na lotowskim ogonie. Jest to juz po raz wtóry taka próba dokonania zamachu na symbol LOT-u. Moge tylko użyć jednego słowa: dla mnie to jest skandal - mówił poirytowany związkowiec przed kamerą TVN CNBC.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane