• rozwiń

Temat: Wirus ebola

Zuckerberg włącza się w walkę z ebolą. Wraz z żoną przekaże 25 milionów dolarów

Zuckerberg włącza się w walkę z ebolą Odtwórz: Zuckerberg włącza się w walkę z ebolą
Foto: Flickr (CC BY-SA 2.0)/ Flanigan/WireImage/TechCrunch | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Pieniądze trafią do amerykańskiego Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom | Video: Zuckerberg włącza się w walkę z ebolą

Mark Zuckerberg zapowiedział, że wspólnie z żoną Priscilla Chan, która jest pediatrą przekaże 25 milionów dolarów, by wspomóc walkę z wirusem eboli. Pieniądze trafią do Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom.

Twórca Facebooka podkreślił, że obecnie znajdujemy się w krytycznym punkcie zwrotnym. Jego zdaniem, jeśli teraz nie powstrzymamy epidemii, to będzie ona przyczyną długoletniego kryzysu zdrowotnego, jak to

było w przypadku HIV. Liczy, że przekazane środki pomogą w identyfikacji kolejnych przypadków wirusa eboli, a także odpowiednim przeszkoleniu lokalnych pracowników. Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom to organ powołany przez kongres Stanów Zjednoczonych. Organizacja śledzi i monitoruje epidemie chorób zakaźnych nie tylko w USA, ale także na świecie.

- Jest to bardzo mały koszt w porównaniu do wszystkich ludzkich istnień, które możemy ocalić, a także zaoszczędzonych miliardów, które trzeba by wydać, jeśli wirus rozprzestrzeni się bardziej - napisał w komentarzu na Facebooku Mark Zuckerberg.

Śmiertelne żniwo wirusa

Wirus ebola zbiera coraz większe żniwa. Według najnowszego bilansu choroba zabiła dotychczas 4447 spośród 8914 zarażonych ludzi. Coraz więcej też jest osób zarażonych ebolą. Jak poinformowała dziś WHO, do początku grudnia w Afryce Zachodniej tygodniowo odnotowywanych będzie od 5 tys. do 10 tys. przypadków zarażenia wirusem. Śmiertelność sięga aż 70 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane