• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

"Zróbmy z naszych stoczni banki"

"Zróbmy z naszych stoczni banki"
Foto: TVN24 Foto: Minister Pawlak o stoczniach

- W Ameryce i w Europie ratuje się instytucje finansowe za gigantyczne pieniądze podatników. Może zróbmy z naszych stoczni banki i w ten sposób je uratujmy? - ironizował w "Kropce nad i" wicepremier Waldemar Pawlak. Jego zdaniem los polskich zakładów nie jest jeszcze przesądzony.

- Nie traćmy nadziei. Nic jeszcze nie jest przesądzone - mówił Pawlak, przypominając jednocześnie, że oficjalnej decyzji ws. polskich stoczni Komisja Europejska jeszcze nie podała. (CZYTAJ WIĘCEJ)

"Dawno powinny być sprzedane"

Jego zdaniem za powstałą sytuację należy winić nie tylko kolejne rządy, ale także tych, którzy tymi stoczniami zarządzali.

- Trzeba powiedzieć, że te stocznie powinny być sprzedane dwa-trzy lata temu, kiedy jeszcze były w pełnym ruchu - podkreślił.

Rynek nie wszystko rozwiąże sam

Pawlak nakreślił też analogię między sytuacją polskich stoczni, a sytuacją banków, wspieranych z budżetów państw milionami euro. Jak zaznaczył, nie rozumie dlaczego jedne instytucje mogą być finansowane przez państwo, a inne nie.

- Skończyły się czasy neoliberalizmu gospodarczego, gdzie uważało się, że rynek wszystko rozwiąże - tłumaczył.

To jeszcze nie koniec

Minister Gospodarki podkreślił też, że nawet jeżeli polskie stocznie będą musiały zwrócić pomoc publiczną, nie oznacza to ich końca. - Nie należy demonizować tej sytuacji. Musimy tylko sprawnie przeprowadzić restrukturyzację - podsumował.

bgr//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane