• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zrobić kasę na kolegach z klasy

Zrobić kasę na kolegach z klasy
Foto: nasz-klasa.pl Foto: Portal odszukujący kolegów z klasy okazał się żyłą złota

Kilka miesięcy temu liczba osób korzystających z portalu odnajdującego szkolnych znajomych przekroczyła tysiąc. Dzisiaj użytkowników jest siedemset razy więcej, a twórcy naszej-klasy.pl z dnia na dzień stali się milionerami - pisze "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska".

Chociaż popularny wrocławski portal, dzięki któremu można po latach odnaleźć znajomych ze szkolnej ławy, działa zaledwie od roku, to kryje w sobie duży potencjał. Duży na tyle, że zainteresował się nim wielki niemiecki fundusz inwestycyjny European Founders, który ma swoje udziały wśród takich internetowych gigantów jak serwisy aukcyjny e-Bay czy turystyczny HomeAway.com.

Niemiecki fundusz zdecydował, że kupi 1/5 udziałów w wycenianej na 15 milionów złotych naszej-klasie. Transakcja ma zostać zaklepana w ciągu najbliższych kilku dni. Pieniądze od inwestora pójdą zakup sprzętu, wynajęcie nowego biura, zatrudnienie ludzi i reklamę.

- Dotychczas wszystkie plany dotyczące portalu ustalaliśmy na spotkaniach przy piwie - śmieje się Maciej Popowicz, który razem z kolegami rozkręcił serwis. - Od niedawna poczuliśmy dużą odpowiedzialność za to, co robimy. Nie dociera do nas jeszcze to, że zarządzamy milionami. Teraz dopiero zaczyna się prawdziwy biznes.


Portal www.nasza-klasa.pl powstał w listopadzie ubiegłego roku. Maciej Popowicz, Paweł Olchawa i Michał Bartoszkiewicz znali się dobrze ze studiów informatycznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Razem wygrali niejeden konkurs dla programistów. Dzisiaj tamte czasy przypomina im wielki dyplom, który zdobi puste na razie ściany ich nowego biura.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane