• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Zrób Coca-Colę w domu. Z kapsułki lub saszetki

Zrób Coca-Colę w domu. Z kapsułki lub saszetki
Foto: sxc.hu Foto: Coca-cola popłynie z kapsułki

Coca-Cola podawana jest w szklance, w puszcze i w butelce, a wkrótce będzie także w kapsułkach - pisze "Financial Times". Największa na świecie firma produkująca napoje przejęła 10 proc. udziałów w Green Mountain Coffee Roasters, producenta ekspresu do kawy Keurig. W wyniku porozumienia z ekspresów może już wkrótce popłynąć coca-cola.

Firma kupiła około 16 mln akcji po niemal 75 dolarów każda. Spółki podpisały 10-letni kontrakt, który zakłada produkcję takich napojów, jak tradycyjna Coca-Cola, Cola dietetyczna, Sprite i Fanta. Mają być one dostępne w maszynach Green Mountain.

W domu

Urządzenie, którego premiera ma nastąpić w 2015 roku, pozwoli konsumentom na przygotowywanie zimnych napojów w domu, przy użyciu kapsułek lub saszetek. Maszyna będzie konkurować z izraelską firmą Soda Stream.

- Maszyna może zrobić dla zimnych napojów tyle, co zostało zrobione dla gorącej kawy i herbaty w domu - twierdzi Brian Kelley, prezes Green Mountain. - Wierzymy, że istnieją znaczące możliwości dla wzrostów w tej właśnie kategorii - dodał.

Maszyna ma przygotowywać zarówno napoje gazowane, jak i niegazowane. Oznacza to, że może być też używany do przygotowywania napojów sportowych, soków i herbat. Porozumienie dałoby dostęp do globalnego systemu dystrybucji gazowanego napoju.

Muhtar Kent, szef Coca-Coli powiedział, że dzięki temu porozumieniu zwiększy się dystrybucja legendarnego napoju.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane