• rozwiń

ZNP żąda rozmów

Spotkania z Donaldem Tuskiem domaga się Związek Nauczycielstwa Polskiego. Jego reprezentanci chcą rozmawiać o wynagrodzeniach i wcześniejszych emeryturach. Prezes ZNP Sławomir Broniarz przypomniał, że premier spotkał się wcześniej w tej samej sprawie z górnikami.

Szef ZNP zaznaczył w komunikacie przesłanym PAP, że Donald Tusk z okazji barbórki zadeklarował, że górnicy otrzymają możliwość przechodzenia na tzw. emerytury pomostowe. "Jak podaje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, szef rządu zjechał ponad 700 metrów pod ziemię i spotkał się z górnikami przy ścianie wydobywczej" - napisał Broniarz.

"Tymczasem przedstawiciele największego związku zawodowego w oświacie, jakim jest ZNP, od połowy listopada ubiegają się o spotkanie z premierem w sprawie płac nauczycieli oraz ich uprawnień emerytalnych" - podkreślił. Prezes ZNP pyta, czy sprawy finansowe nauczycieli są dla szefa nowego rządu mniej ważne.

Jak czytamy w komunikacie, Broniarz obawia się, że premier spotka się z ZNP dopiero w październiku przyszłego roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tymczasem, jak zaznaczył, prawo nauczycieli do przechodzenia na wcześniejsze emerytury wygasa w 2008.

Rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka nie ujawniła, czy premier planuje spotkanie z ZNP.

prm

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane