• rozwiń

Znowu sprzedają kawałki stoczni

Znowu sprzedają kawałki stoczni
Foto: PAP Foto: Na aukcji 23 listopada wystawiony jest majątek o wartości 100 mln zł

Sześć firm wpłaciło wadia uprawniające do udziału w aukcjach na części majątku stoczni Szczecin, które nie znalazły do tej pory nabywców - poinformował we wtorek PAP zarządca kompensacji Roman Nojszewski. Inwestorzy zgłosili się do 9 z 22 przetargów.

Chętni na zakup majątku Stoczni Szczecin mieli czas do wtorku na składanie oświadczeń rejestracyjnych oraz wpłatę wadium, uprawniającego do udziału w aukcjach. Mają się one odbyć 23 listopada.

Nojszewski zaznaczył, że aukcje miały dotyczyć 22 składników majątku. Inwestorzy zgłosili się do 9 przetargów.

Wystawiany na aukcjach majątek opiewa na kwotę ponad 100 mln zł. Chodzi m.in. o pochylnie Wulkan i Odra, malarnię, prefabrykację, czyli miejsce, w którym powstają konstrukcje stalowe, sieci energetyczne, projekty zbiornikowców i kontenerowców oraz majątek ruchomy.

Poprzednia aukcja odbyła się w lipcu. Łączna wartość wystawionych wówczas na sprzedaż nieruchomości, a także ruchomych części majątku stoczni wynosiła około 120 mln zł. W wyniku przeprowadzonych w ubiegłym roku przetargów i aukcji nabywców znalazło dziewięć z 19 pakietów majątku stoczni Szczecin.

ram

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane