• rozwiń

Znowu pożar w Możejkach

Znowu pożar w Możejkach
Foto: TVN24 Foto: Ustalane są przyczyny pożaru w Możejkach

W litewskiej rafinerii Mazeikiu Nafta (Możejki), zarządzanej przez polski koncern PKN Orlen, w niedzielę wieczorem wybuchł nieduży pożar. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Pożar został ugaszony w ciągu godziny. Nikt nie ucierpiał.

Jak informuje rzecznik prasowy rafinerii w Możejkach Rosvaldas Gorbaciovas, pożar wybuchł w urządzeniu, które produkuje jeden z dodatków do produktów naftowych. Z powodu pożaru nieznacznie zmniejszyła się produkcja paliwa, jednak - jak zapewnia rzecznik - rynek tego nie odczuje.

- Doszło do zapłonu na instalacji wytwarzającej wodór. Zapłon nie spowodował zniszczeń. Instalację trzeba było jednak zatrzymać, by zlokalizować uszkodzenie - wyjaśnił rzecznik prasowy PKN Orlen Dawid Piekarz.

Przed ponad rokiem w Możejkach spłonęła kolumna destylacji próżniowej. Straty spowodowane pożarem oszacowano na prawie 38 mln euro. Urządzenie to ma być uruchomione do końca roku.

PKN Orlen przejął kontrolny pakiet akcji litewskiej rafinerii Możejki w połowie grudnia 2006 r. Płocki koncern kupił od Yukos International UK B.V. za 1,49 mld USD 53,70 proc. litewskiej rafinerii, a od rządu Litwy - 30,66 proc. za ponad 852 mln USD. Obecnie, po zakończeniu procedury wykupu akcji, PKN Orlen posiada 90,02 proc. udziałów w rafinerii Możejki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane