• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Znów zamarzymy o Wartburgu?

Znów zamarzymy o Wartburgu?
Foto: sxc.hu Foto: Znów zamarzymy, by jeździć Wartburgiem?... (n/z Wartburg starszej serii 1000)

Koncern General Motors wciąż w konwulsjach, a menedżerowie Opla - jego europejskiej odnogi - myślą o recepcie na kryzys. Wśród pomysłów, według niemieckich mediów już dość skonkretyzowanych jest "samochód dla ludu". A że nazwa "Volkswagen" jest już w uzyciu, pomyśleli o... Wartburgu.

O planach produkcji "niedrogiego auta w najprostszej technologii Corsy" doniósł jako pierwszy niemiecki tygodnik "Auto Bild". Samochód miałby nosić pochodzącą z czasów NRD nazwę Wartburg, i na dodatek powstawać w tych samych co poprzednik zakładach w Eisenach. General Motors kupiło fabrykę w latach dziewięćdziesiątych i montuje tam najmniejszy model Opla - Corsę.

Według rzecznika zakładu, nazwa "taniego samochodu" nie została jeszcze przesądzona. - Eisenach to Wartburg. Ale nie było jeszcze żadnych konkretnych rozmów na temat rewitalizacji marki - cytuje rzecznika niemiecka telewizja ZDF.

Tani pojazd

Dziennikarze zauważają, że taki tani pojazd mógłby zapewnić przyszłość zakładom w Eisenach, podobnie jak to stało się z przejętymi przez Renault rumuńskimi zakładami Dacia. My zaś możemy dodać, że przynajmniej w Polsce tradycja każe uznać Wartburga za samochód wyższej klasy niż Dacia.

"Auto Bild" zaś ocenia, że "niedrogie" auto powinno kosztować około 7 tysięcy euro. Dziennikarze spekulują nawet, że szybka konstrukcja i wdrożenie do produkcji nowego Wartburga mogłoby być alternatywą dla sprzedaży Opla włoskiemu Fiatowi czy kanadyjsko-rosyjskiemu konsorcjum...

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane