• rozwiń
  • WIG20 2110.11 +0.37%
  • WIG30 2415.33 +0.38%
  • WIG 56204.55 +0.30%
  • sWIG80 11590.84 -0.22%
  • mWIG40 3787.27 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zniesienie embarga mięsa, albo nici z WTO

Prezydent Lech Kaczyński powiedział szwajcarskiej gazecie, że wejście Rosji do Światowej Organizacji Handlu może zablokować Unia Europejska. Jeśli Kreml nie zniesie embarga na polskie mięso, to jego aspiracje do wstąpienia do WTO mogą okazać się płonne.

- Nie wykluczam tego, jeśli Rosja będzie nadal tak nieustępliwa, jak do tej pory - powiedział polski prezydent tygodnikowi "Neue Zuercher Zeitung am Sonntag". Dodał jednak, że Polsce nie zależy na konfrontacji z Moskwą. - To jest mit - podkreślił.

- Chcemy tylko, by nasz rosyjski partner zrozumiał, że nie ma podstaw do nowej rosyjskiej dominacji w Europie Wschodniej - mówił prezydent.
- Chcemy rzeczywistej współpracy, a nie szantaży w sferze energetycznej - dodał.

Prezydent odpowiadał też na pytania dotyczące Unii Europejskiej. Zapewnił, że Wspólnota odgrywa zasadniczą rolę w polskiej polityce zagranicznej, ale dodał, że pozycja Polski w UE go nie zadowala i jest przeciwny dyktowaniu polityki unijnej przez kilku członków.

Rosja wprowadziła embargo na import mięsa z Polski w roku 2005, zarzucając stronie polskiej fałszowanie certyfikatów weterynaryjnych. Polska usunęła uchybienia, embarga jednak nie cofnięto.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane