• rozwiń
  • WIG20 2186.74 -0.93%
  • WIG30 2486.05 -0.93%
  • WIG 57998.92 -0.77%
  • sWIG80 11645.25 +0.31%
  • mWIG40 3795.21 -0.38%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:28

Dostosuj

Znasz się na internecie? Pracę masz w kieszeni

Firmy masowo poszukują pracowników znających się na sieci internetowej - wynika z analizy zarobków Polaków wykonanej przez "Dziennik Gazetę Prawną" oraz firmę Sedlak & Sedlak. Poszukiwani są zwłaszcza programiści.

Potęgę internetowej sprzedaży towarów dostrzegają nawet duże sieci detaliczne, które już otworzyły lub w najbliższym czasie planują uruchomienie internetowych sklepów - czytamy w "DGP". Stąd popyt na ludzi umiejących owe wirtualne placówki poprowadzić.

Zwłaszcza poszukiwani są programiści, potrafiący od strony technicznej uruchomić i utrzymać w ciągłym ruchu internetową witrynę handlową. Ten popyt sprawia, że pracownicy wirtualnych sklepów zarabiają od 5 do nawet 15 tys. zł w przypadku kierownika.

Znajomość obsługi komputera bardziej ceniona niż języki obce

Obecnie łatwiej otrzymać dobrą pracę, znając dobrze komputery i internet, niż posługując się płynnie językiem angielskim. Jak pisze "DGP", czarnym koniem rynku w niedalekiej przyszłości mają być specjaliści ds. social media, czyli osoby odpowiedzialne za działanie serwisów społecznościowych.

Ponadto nadal poszukiwani są fachowcy w budownictwie i produkcji.

ktom, nsz//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane