• rozwiń

Znajdź pracę przez internet. Pomogą biblioteki i domy kultury

Znajdź pracę przez internet. Pomogą biblioteki i domy kultury

Ogólnoeuropejska kampania "Tydzień z Internetem" odbędzie się w dniach 24 - 30 marca. Jej celem jest pokazanie możliwości, jakie daje korzystanie z internetu przy szukaniu pracy. Honorowy patronat nad akcją w Polsce objął prezydent Bronisław Komorowski.

„Tydzień z Internetem” to ogólnoeuropejska akcja koordynowana przez organizację pozarządową Telecentre Europe, wspierana przez Neelie Kroes, wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej.

Internet i praca

- W tym roku chcemy położyć szczególny nacisk na pokazanie, w jaki sposób internet może pomóc w znalezieniu pracy a także jak można wykorzystać internet do własnej edukacji. Chcemy, aby "Tydzień z Internetem" przyciągał nie tylko osoby, które dopiero chcą odkryć potencjał internetu, ale także młodych ludzi, obecnych w sieci niemal non stop - powiedział PAP Rafał Kramza Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która koordynuje akcję w Polsce.

W ramach kampanii w blisko 400 bibliotekach, szkołach, domach kultury, pracowniach komputerowych i organizacjach pozarządowych odbędą się zajęcia dla osób młodych i seniorów.

Gry, rozmowy, spotkania

Spotkania dla dzieci i młodzieży będą miały formę gier. Scenariusze gier przeznaczone są dla drużyn składających się z uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi ludzie będą mogli poznać różnego typu zawody oraz umiejętności niezbędne do ich wykonywania, nauczą się kojarzyć swoje umiejętności z konkretnymi zawodami, a także przypomną sobie swoje największe dotychczasowe sukcesy.

Poznają także bezpłatne narzędzie „Twój potencjał” przeznaczone dla osób zastanawiających się nad wyborem drogi zawodowej, dostępne online w serwisie www.praca-enter.pl.

Pomoc dla 50 plus

Z kolei dla seniorów i osób, które poszukują pracy, przygotowano prowadzone na żywo za pośrednictwem internetu wykłady. Ich uczestnicy dowiedzą się, jak korzystać z komputera oraz jak przez internet zdobywać wiedzę i kompetencje, które mogą być przydatne na rynku pracy.

- Chcemy pokazać, że można korzystać z internetu nie tylko w celach rozrywkowych, ale także edukacyjnych. A także uświadomić uczestnikom zajęć, że rola nowych technologii w naszym życiu będzie rosła niezależnie od tego ile mamy lat - zaznaczył Kramza.

Podczas inauguracji "Tygodnia z internetem”, która odbędzie się w poniedziałek w pałacu prezydenckim, odbędzie się dyskusja o roli internetu w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego oraz zaprezentowane zostaną „Cyfrowe Archiwa Przełomu 1989-1991” - wspólny projekt Kancelarii Senatu i Kancelarii Prezydenta pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Kampania "Tydzień z internetem" odbędzie się w Polsce po raz czwarty. W poprzednich edycjach akcji wzięło udział ponad 22 tysięcy osób. Koordynatorami polskiej edycji "Tygodnia z Internetem" jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane