• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Zmówili się ws. ekranów LCD? Bruksela wyjaśni...

Zmówili się ws. ekranów LCD? Bruksela wyjaśni...
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Kolejne firmy na celowniku KE

Komisja Europejska wzięła pod lupę koncerny elektroniczne Philips i LG. Producenci zostali oskarżeni o zmowę cenową dotyczącą paneli LCD, stanowiących główny element wyświetlaczy w telefonach komórkowych, aparatach cyfrowych i odtwarzaczach MP3.

Komentując oskarżenia KE, Philips podkreślił, że nie jest on bezpośrednio skierowany do niego, ale do spółki LG Display, której Philips do był akcjonariuszem. LG, drugi na świecie producent paneli LCD odmawia komentarza.

Producenci mają teraz czas, by formalnie odpowiedzieć na zarzuty Komisji Europejskiej.

Oprócz dwóch wskazanych firm, którym przedstawiciele komisji wysłali akt oskarżenia, Komisja nie chce ujawnić, jakie inne koncerny podejrzewa o łamanie praw konkurencji.

W listopadzie zeszłego roku LG przyznał się już do zmowy cenowej w Stanach Zjednoczonych. Zapłacił wtedy karę wysokości 400 milionów dolarów. Wraz ze spółką, do zmowy przyznał się japoński Sharp oraz tajwański Chunghwa Picture Tubes.


LG Display ma zakład produkcyjny w Kobierzycach pod Wrocławiem, a także dwie fabryki w Korei Południowej i jedną w Chinach.

bgr/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane