• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Zmotoryzowany protest uliczny

Zmotoryzowany protest uliczny
Foto: Robert z Polkowic Foto: Kierowcy Rico mają wsparcie "Sierpnia'80"

Na czwartek zapowiadana jest kolejna akcja pracowników zbankrutowanej firmy przewozowej Rico. Przed południem kilkanaście oflagowanych ciężarówek ma bardzo wolno jeździć trasą numer 3 między Lubinem a Polskowicami. Kierowcy dopominają się o pomoc władz państwowych.

Organizatorzy przejazdu nazywają go zmotoryzowanym protestem ulicznym.

"Domagamy się natychmiastowej pomocy ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, włącznie z przyjazdem Pani minister Jolanty Fedak do Polkowic. Żądamy, by władze poprzez polskie placówki dyplomatyczne pomogły przebywającym za granicami kraju kierowcom firmy PRP, którzy pozostawieni na pastwę losu przez pracodawcę nie mają środków by wrócić do Polski" - czytamy w oświadczeniu komitetu protestacyjnego.

Kierowcy chcą też, by to rząd niezwłocznie wypłacił wszystkim pracownikom zbankrutowanej firmy należności z tytułu zaległych wynagrodzeń, a potem sam ściągał pieniądze od syndyka masy upadłościowej.

Pomogli "Budrykowi", pomogą RiCo?

Komitet protestacyjny powstał na początku tygodnia, a jego inicjatorami byli związkowcy z Sierpnia '80 - tego samego związku zawodowego, który przez ponad miesiąc prowadził głośny strajk w Kopalni Budryk. Komitet prowadzi już strajk okupacyjny na terenie zakładu w Polkowicach, zajmując wszystkie wynajmowane przez firmę pomieszczenia. Zapewnia, że pilnuje tam mienia i dokumentacji firmy.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane