• rozwiń
  • WIG20 2176.27 -0.83%
  • WIG30 2469.49 -0.82%
  • WIG 57713.62 -0.54%
  • sWIG80 11618.58 -0.08%
  • mWIG40 3710.48 -1.04%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:30

Dostosuj

Zmiany w odprawie pasażerów na Okęciu

Zmiany w odprawie pasażerów na Okęciu
Foto: TVN 24/ Mariusz Adamski Foto: Lotnisko Chopina zmienia organizację odpraw

Od środy stanowiska odprawy biletowo-bagażowej wszystkich linii lotniczych na Lotnisku Chopina przeniosione zostały do nowej części terminala. Ze starej części terminala (strefa A i B) znikają także biura linii lotniczych i tour operatorów oraz poczta, przechowalnia bagażu i biuro rzeczy znalezionych. Zmiany związane są z remontem części terminala.

Zmiany na Lotnisku Chopina związane są z przygotowaniami do zamknięcia strefy A i B terminala A, czyli starej części budynku. Od września rozpocznie się jej modernizacja i przebudowa - poinformował rzecznik prasowy Lotniska Chopina Przemysław Przybylski.

Remont starego terminala

Stary terminal zostanie zintegrowany z nowym (strefa C, D, E), zarówno pod względem architektonicznym, jak i funkcjonalnym. W przebudowanej części będzie więcej stanowisk odprawy i kontroli bezpieczeństwa. Zostaną tam również zainstalowane nowe urządzenia do sortowania bagażu.W trakcie modernizacji wybudowane zostanie także przejście podziemne łączące bezpośrednio halę przylotów z lotniskową stacją kolejową. Przebudowa powinna zakończyć się w grudniu 2014 r.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy oraz cargo. W 2011 r. z usług lotniska skorzystało łącznie ponad 9,3 miliona pasażerów, czyli prawie 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane