• rozwiń
  • WIG20 2225.91 -0.36%
  • WIG30 2525.44 -0.24%
  • WIG 58674.45 -0.13%
  • sWIG80 11625.96 +0.47%
  • mWIG40 3765.47 +0.50%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:42

Dostosuj

Zmiana warty w ZUS

Zmiana warty w ZUS
Foto: TVN24 Foto: Dyrektorzy opuszczą ZUS

13 z 16 dyrektorów oddziałów regionalnych ZUS straciło dziś pracę - donosi Radio ZET. Nowy prezes ZUS Sylwester Rypiński wręczył odwołania podczas szkolenia, dotyczącego problemów osób niepełnosprawnych.

Stanowiska zachowali tylko dyrektor Oddziału Wojewódzkiego w Krakowie Dorota Ufir i dyrektor Oddziału Wojewódzkiego w Łodzi Ewa Żydowicz-Mucha. Choć dyrektorowi Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku Edmundowi Głombiewskiemu Rypiński również wręczy odwołanie, nie przestanie on pracować w ZUS. Prezes zaproponuje mu objęcie innego stanowiska w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - napisał w komunikacie rzecznik zakładu Jacek Dziekan.

Dyrektorzy zostali zaproszeni na szkolenie, dotyczące problemów osób niepełnosprawnych. Szkolenie miało trwać trzy dni i zakończyć się galą w Warszawie. Dziś - w pierwszym dniu spotkania - dyrektorzy spotkali się z prezesem ZUS, który wręczył wszystkim odwołania. Uzasadnił je konfliktem ze związkowcami z OPZZ. Rypiński twierdzi, że składali oni skargi na poszczególnych dyrektorów.

Jak powiedziała Polskiemu Radiu Elżbieta Śreniawska - odwołana dyrektor świętokrzystkiego oddziału Zakładu - nic nie wie o skargach któregolokwiek z 5-ciu związków działających w kieleckim ZUS.

Na stanowiska wrócili dyrektorzy odwołani przed kilkoma miesiącami.

Dwa dni temu zdymisjonowany został prezes ZUS Paweł Wypych. Jego miejsce zajął Sylwester Rypiński.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane