• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zmiana sieci komórkowej w jedną noc?

Zmiana sieci komórkowej w jedną noc?
Foto: TVN24 Foto: Zmiana operatora w ciagu jednej doby?

Czy możliwe jest przeniesienie w jeden dzień numeru komórki od jednego operatora do drugiego? Dziś nie, ale tak właśnie ma być. Jak donosi "Gazeta Prawna", resort infrastruktury przygotowuje przepisy, które zmuszą operatorów do pośpiechu.

Nowe przepisy mają umożliwić przeniesienie numeru między operatorami komórkowymi w jeden dzień, a w przypadku sieci stacjonarnych - siedmiu dni.

Resort infrastruktury szykuje nowe rozporządzenie w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych. Według projektu, do którego dotarła "GP", przeniesienie numeru ma być także możliwe w przypadku klientów, których obowiązuje umowa terminowa. Jednak wówczas będą musieli oni zapłacić dodatkowe opłaty związane z wcześniejszym rozwiązaniem dotychczasowej umowy.

W projekcie zapisano, że w czasie przenoszenia numeru w sieci komórkowej przerwa w świadczeniu usług nie może być dłuższa niż trzy godziny, a sama operacja powinna odbyć się między 0.00 a 3.00 w nocy. Wydłużenie przerwy w świadczeniu usług możliwe jest tylko za zgodą klienta.

Gazeta wskazuje, że dziś przeniesienie numeru komórkowego w usługach pre-paid trwa do siedmiu dni, a w przypadku umów abonamentowych okres ten w praktyce wynosi od 30 do nawet ponad 60 dni.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane